Cesta duše - poznej sám sebe

Reference seminář 

Daniel Petlák

,,Jiz od rana mi bylo zle. Nasedl jsem do tramvaje a spustil se mi pribeh, jenz jsem mnohokrat zil ruznymi situacemi - strach z vystupu na verejnosti, pocity umirani, zavdeceni se rodicum, pocity iluze vlastni mysli.. Byla to ma prvni konstelace, na niz jsem dojel. Navic vedenou moji kamaradkou ve skupine dalsich kamaradu, ktere vsehny moc dobre znam. O to vice byla silnejsi...Kdyz jsem vybral kamarada, aby hral hlavni roli meho pribehu - tedy me - najednou jsem videl, jakou iluzi jsem si zbytecne cely zivot tvoril... a vlastni zivot pritom neprozil... po peclivem vedeni konstelace Peťou Havlovou se mi rozkryvala maska, jiz jsem nasazoval sam sobe, svym rodicum, i samotnemu Bohu. Nechala me pocitit ten despekt a ponizeni, ktere jsem nevedome zil sam v sobe. A nechala me pote znovuzrodit. To, co nasledovalo, se neda slovy popsat... postavila prede me archetyp maminky, ktery vita sve milovane dite na svet. A to se me dotklo... natolik hluboce, ze jsem prede vsemi propukl v plac a upustil uzdu svym emocim. Bylo to fantasticke. A pritom tak intimni. Prozil jsem materskou lasku ve svem srdci prede vsemi. Nebyl to vsak zazitek jen pro me, ale pro vsechny zucastnene. Dekuji za to, ze po Zemi chodi lide, kterym neni jedno, co ostatni prozivaji za pribehy. Vyslechnou je, vytvori jim divadlo, a rozuzli zamotany pribeh. A presne k takovym lidem patri ma kamaradka Peťa Havlova. Zena, jez objevila samu sebe, aby mohla pomoci ostatnim totez. Dekuji za ni Daniel 🙏"

 Petra Nárožná

Musím poděkovat za naprosto skvělý prožitek. Vedla jste ho velmi citlivě, lidsky a profesionálně. Děkuji a těším se na další spolupráci. Přeji všem zažít vás v akci. Petra

Kateřina Fojtů

Když jsem šla poprvé na mentální konstelaci, tak jsem si myslela, že vím, co mám čekat, a že vím, co chci řešit. Jak už to tak bývá, tak opak byl pravdou. Překvapilo mě, jak intenzivní celé setkání bylo, ale odcházela jsem s pocitem, že to bylo mnohem lepší a ozdravnější, než jsem na začátku očekávala. Vše, čím jsme si v rámci semináře prošli, se týkalo každého z nás. Ať už jsem byla jako pozorovatel, nebo přímý účastník, tak jsem vždy cítila, že se mě dané téma týká, a něco jsem si odnesla z každé terapie. Při mé osobní konstelaci jsem se cítila jako divák, který se dívá na smutné divadlo. A dokud jsem nebyla přímo do tohoto procesu zapojena, tak jsem prakticky neměla žádné emoce. Ve chvíli, kdy jsem vstoupila do své "role", tak jsem byla konfrontována se všemi svými emocemi. A musím říct, že něco tak očistného a zároveň oči otevírajícího jsem asi ještě nezažila. Za mě osobně to je proces, který vás vysvleče do naha, odhalí vaše nejcitlivější a nejbolestivější místo, a vyléčí ho. Není to o tom, že stojíte na místě a někdo odvede práci za vás. Je to vědomé léčení sebe sama, které si musíte dovolit. Efekt není okamžitý, ale postupný. A rozhodně stojí za to.A ač je rozhodnutí, zda chcete být vyléčeni, jen a jen na vás, tak je velmi důležité, kdo při vás stojí. Petra Havlová je člověk, který vás dokáže provést vaším příběhem a která vám pomyslně pomůže vysvléct se do naha, pak vás v tom všem vykoupe, osuší vás a zase obleče. A pak vás obleče do nového, velmi pohodlného já. Pro mě osobně jakákoliv terapie tohoto rázu vyžaduje osobu, se kterou se cítíte bezpečně, která vás provede citlivě a zároveň vás nenechá, abyste si lhali do kapsy. A to jsou další vlastnosti, které můžu Petře bez jakýchkoliv pochyb přisoudit. Je mi ctí, že je mým průvodcem, i když jí to někdy s tématy, která si řeším, nedělám snadné. Děkuji Kateřina

Šárka Gotwaldová

Jsem moc šťastná, že jsem byla součástí tak úžasného zážitku. Odešlo ze mě tolik bolesti, která uvolnila místo pro načerpání lásky. Navíc bylo úžasné pozorovat tuto proměnu u každého z nás, co jsme konstelaci absolvovali. A bylo hezké si zase připomenout, že každý z nás si hluboko v sobě nese jen to malé zraněné dítě, které potřebuje lásku, uznání, pozornost. Petra Ann, která konstelaci vedla, je úžasným člověkem na pravém místě. Jde z ní cítit opravdový zájem o druhého, o tu velkou touhu pomoct. Obdivuji ji za její profesionalitu, udržet si odstup od emocí, které zmítají každého, kdo je v místnosti a zároveň to, že je dokáže prožívat a tím pádem se naprosto ponořit do příběhu a dovést ho do správného konce. Bylo krásné pozorovat, jak každý z nás nastoupil na cestu svého léčení a konečně není ztracen a ví, kam povede jeho další krok. Za to jsem velice vděčná, děkuji Petře a všem zúčastněným! 

NARI  Charouhliová

Měla jsem možnost být součástí dvou konstelačních seminářů pod vedením Petry Havlové. S touto technikou jsem se u ní setkala poprvé a její síla mi učarovala. Nejen, že Petra naprosto bravurně a s dávkou obrovského citu konstelace vede, ale zároveň má celý den pevně v rukách a každou jednu konstelaci naprosto pod kontrolou.