CESTA DUŠE - poznej sám sebe

          Sebeléčení vyžaduje mnohem více odvahy než kolik je jí třeba ke spasení celého světa. 

                                                                         Teal Swan

Tak trochu toho Za-myšlení

Žádná metoda, technika nás nespasí, nezmění nám náš život. Vždy záleží na každém z nás, jak se ke svému životu postaví. Jak s ním naloží. Sama jsem průvodkyní v terapiích, které dokážou,, nakopnout,, a pomoct Vám změnit úhel pohledu na situaci, ale zbytek je na každém z nás.
Bez našeho přičinění nezmůže nic žádná energie, metoda. Nemůžeme čekat (tedy vlastně můžeme, proč by neee :)) akorát to nefunguje ), že bolesti, traumata, omezující vzorce chování, která jsme si nastřádali za svůj život, nám jako lusknutím prstu změní jedno sezení, terapie, energie.
Dle mého názoru, dle kterého se také řídím, by nám měli terapeutické metody,techniky pouze pomoci k návratu k sobě samotným, do našeho nitra. Nakopnout nás, otevřít nám svět ,,za zrcadlem". Pomoct nám se opět propojit s naším vlastním věděním, s naší moudrostí. Ať se můžeme rozpomenout na naší podstatu, přijmout se tací, jaký jsme, začít si věřit, věřit svým pocitům, svému tělu. K pochopení sebe sám/a. Nikam nespěchejme a věřme sobě,vlastnímu vedení a vědění. 

Pokud toužíme po změně tak si buďte jistí, že je to proces. A každý máme různě dlouhý proces, který nás dovede k pochopení a pak ke změně(proto buďme laskavý ke svým procesům). Vše je proces a náš osobní proces - proto se s nikým neporovnávejme. S úctou k sobě i Vám Petra Ann průvodce cesty-duše


Příběh vděčnosti

Pokud se člověk rozhodne pro změnu, je nesmírně - vesmírně podpořen
S dovolením klienta, sdílím úžasný zážitek, který probehl během terapie. Navštívil mě jeden muž, podnikatel , přišel se silným vzorcem,, musím pracovat, pořád něco dělat,vše co dělám a vytvořil jsem ve svém životě není dost, stejně to nikdo nevidí ,, které v něm vyvolávali silné pocity úzkosti, strachy a pocit neschopnosti. Chyběl mu muž, který by jej v životě podpořil a řekl, že je na něj pyšný. Děda a otec, kteří jej vychovávali, už nejsou mezi námi a on měl pocit osamění, velký smutek(nestihl se s nimi rozloučit a říct jim, co k nim cítil). Terapie se odvíjela potřebným směrem a najednou jsem cítila, že s námi je ještě někdo další a rád by předal onomu muži vzkaz. Objevil se tam jeho otec a následně i děda. Taková obrovská podpora, láska a sounáležitost ,,jeho mužů, , která tam proběhla se jen těžko popisuje. I on jim konečně mohl říct , co předtím nedokázal. Bylo to úžasné pro nás všechny. Byl to doslova zázrak, jak řekl a hlavně velká úleva pro něj.Cítím velkou vděčnost, že jsem mohla u toho být. Přeji nám všem hodně laskavosti a pochopení k sobě samým. S úctou Petra Ann

Být Inspirací


Nesnažme se ostatní měnit, změňme sebe sama, své postoje a buďme inspirátorem pro ostatní k jejich vlastním změnám. 

Každý se cítíme občas špatně a to z jakéhokoliv důvodu. Což je naprosto normální vývoj, protože skrze polaritu poznáváme sebe sama.

Co je ale podstatné v tuto chvíli, je to, jak fungujeme v životě dál, jak na danou situaci a to, co se nám děje, zareagujeme. Tím si ovlivníme to, jakým směrem se náš život a situace, které se nám dějí, budou vyvíjet dál.

Co si všímám ještě u mnoha lidí, kteří si vyberou mou energii a přijdou na terapii, je to, že z tohoto svého pocitu, z toho "špatna", co se jim děje, ještě pořád viní ostatní kolem sebe. Mají utkvělou představu, že za jejich emoce, nemoc a jejich,, špatný,, život mohou všichni ostatní...hlavně proboha ne oni sami :))

Chtějí samozřejmě změnu, ale hlavně u všech, kteří jim tyto "stavy" způsobují.... u partnera, rodičů, dětí, kolegů v práci atd atd. Ale vážení, takto to nikdy nefungovalo a ani fungovat nebude :))

Je potřeba si uvědomit jednu podstatnou věc a tou je, že ty jediný/á jsi si za svůj život zodpovědná. Ty reaguješ, ty žiješ svůj život. Každá situace, která nás potká, vše co se nám v našem životě děje, je odrazem našeho vnitřního nastavení. Všechna dramata, traumata, která prožíváme ve svých životech, jsou jen odrazem našich vnitřních dramat, traumat, přesvědčení, úhlů pohledů.

Ve chvíli, když si toto vše uvědomíme, nastane pro nás obrovská úleva. Protože nemusíme již nadále čekat, až se kdokoli jiný změní (protože toho se ani vlastně nemusíme nikdy dočkat :)) ), ale vezmeme konečně opratě našeho života do vlastních rukou, začneme se poznávat a tím i měnit.

A skrze naší vlastní proměnu, se začne měnit i naše okolí. Protože pokud si vyléčíme svá vnitřní zranění, dramata a traumata, skrze která vidíme naše okolí jakoby z mlhy, prozřeme. A najednou uvidíme a můžeme vnímat úplně jiný "svět kolem nás", protože jej budeme konečně schopni vnímat z čistoty našich srdcí. Z naší posvátné esence lásky. Zbavme se jednou pro vždy pocitu měnit ostatní a začněme jednoduše u sebe. Stačí se jen rozhodnou a věřit, že změna je možná.

S úctou k Vaší i ke svojí cestě Petra

Těla a propojení


Těla jsou chrámem naší duše. Tělo, mysl, duch jsou propojené jedno s druhým a pokud jsou zdravé, jsou v naprosté rovnováze. To, jak o ně pečujeme, se odráží na tom, jak vypadají z venčí. Těla v sobě uchovávají veškeré emoce, pocity, traumata a vlastně veškerý náš přístup k životu. Jsou velmi vědomá.

A víte, že naše těla námi neustále komunikují?

A to pomocí jemných signálů. Jsou neskutečně vědomá a pokud se na ně dokážeme opět napojit, můžeme získat spousty informací, které jsme doteď hledali z venčí. Většina z nás jsme od svých těl odpojena. Přitom naše těla s námi neustále komunikují, jenom mi to neslyšíme. Jsou schopné nám dávat najevo svoje potřeby a mnohdy ví víc, než mi - než naše hlava. Pokud se naučíme tuto komunikaci vnímat, znova se se svým tělem propojíme, můžeme jej vyléčit nejen od fyzických, ale i psychických potíží. Budeme schopni opět nastartovat samoléčebné schopnosti svých těl. Čím častěji se na něj budeme napojovat, začneme se cítit ve svých tělech i se svým tělem v harmonii.

A jak na to? Důležitá je komunikace s tělem. Tělo je samostatná entita, propojujme se se svým tělem, vnímejme jeho živost, buďme vděční za vše co pro nás naše těla dělají.

Jak často chválíme naše těla místo toho, abychom jej neustále hodnotili? Kolikrát za den pociťujeme vděk za to jak fungují? Začněme již dnes vědomě komunikovat se svým tělem, dopřejme mu dotyk, chvalme jej a ono se nám za to odvděčí.

S úctou k sobě i k Vám všem Petra 

Vděčnost 

Být vděčná/ý za vše, co už máme, místo toho, abychom se neustále zaměřovali na to, co ještě nemáme..to je teprve jízda juhuuuu🤗
Za co jsi dnes vděčná/ý ty? Jaký zázrak ti dnes vděčnost přinese do tvého života?
Každý z nás máme občas více či méně potřebu "remcat" na osud, že se nám neplní věci, po kterých toužíme. Tak se zaměřujeme na to, co nám nevychází, co ještě nemáme (i když máme pocit, že jsme pro to udělali maximum), že nevidíme to, co už se nám povedlo, za co můžeme pociťovat vděk. Co když to vše není o tom se za něčím pořád hnát, co když si stačí si pouze ze srdce přát, nechat se vést svou intuicí a užívat si tu cestu. Vnímat to, co se nám již povedlo, být vděčný za lidi, které jsme na naší cestě potkali, ocenit sebe sám/a a prostě se bavit a tím tvořit. Pojďme se dnes zaměřit na to, za co jsme bohu, sobě vděční. Na to, co jsme už ve svém životě dokázali, pojďme dnes ocenit dar, jakým jsme každý z nás pro sebe i ostatní. Přijmeme sebe sama/sám jako nekonečnou bytost, uznejme své dary, schopnosti a pociťujeme vděčnost za cokoli...a dovolme si sledovat, jak poté vytváříme další a další situace, za které můžeme být vděční ♥️
Krásné dny nám všem s úctou k vaší i ke svojí cestě Petra 


Uznání

Jak často čekáme, že ostatní uznají to, co pro ně děláme? Jakým jsme pro ně přínosem? Jak často očekáváme od našich nejbližších uznání za vše, co jsme již v životě zvládli, vytvořili, co jsme pro ně udělali? Jak často se rozčilujeme, že nám šéf nepřidal, neuznal to, jak obětavě v práci fungujeme? Jak je to možné, že ostatní to nevidí?!!!!!

Vážení, ostatní to nikdy neuznají, pokud to, kým jsme a čím jsme a co jsme již zvládli, neuznáme nejdříve my sami. Ano, vždy je to jenom o nás samotných.

Jak můžou ostatní vidět, jakým obrovským přínosem jsme my pro ostatní, když to sami nevidíme? Když neuznáváme své atributy, své schopnosti, svou moudrost?

Jaké by to bylo, uznat vše, kým a čím jsme? Jakou lehkost býti by nám to přineslo?

Uznání je tím největším darem, kterým se můžeme obdarovat. Doslova mění naše životy.

Přeji nám všem co nejvíce uznání každý den.

S úctou Petra


Otevřené otázky otevírají nové možnosti

Když si na něco utvoříme závěr, uzavíráme si možnost vytvořit něco, o čem se nám ani nesnilo. Co když místo závěru : Nevím, co mám dělat! položíte vesmíru otázku : Jaké mám tady možnosti? Co s tímto můžu udělat?

Cítíte tu lehkost? Vnímáte ten rozdíl v energii?

Miluji otevřené otázky a odpovědi, které mi vesmír posílá, když netvořím ze závěru, ale z otázky 🤗

Jakým zázrakem se dnes můžu stát pro sebe i pro všechny, které potkám? Co úžasného dnes můžu vytvořit?

Za co můžu byt dnes vděčná?

Krásný den nám všem s úctou Petra


Zázrak zvaný tady a teď

Dnes jsem zažila sama se sebou úplně famózní den plný zábavy, tance smíchu a to u domácích prací😂kdy jsem zpívala se sluchátky na uších do tyče od luxu, obtancovávala jsem koště s hadrem😂😂😂mé vnitřní dítě chrochtalo blahem a já s ním 🤗 Dnes jsem si uvědomila, jak vzácná je každá vteřina tady a teď , jak vzácný je dar života. Dnes jsem zažila plné pochopení tohoto. Nikdo z nás netušíme, kdy nám naše hodiny života tady dotikají. Proto je super dovolit si být přítomný tady a teď a dělat to co zrovna cítíme. Být s lidmi , které milujeme, projevovat jim i sobě vděčnost, lásku, úctu. Nečekat až na potom. Potom to už třeba nestihneme🤗
Dnes jsem pochopila, že mým posláním tady je být šťastná, nic víc, nic míň🤗Dnes jsem zažila naplnění sama sebou, vděk za minulost, která mě posunula až do tady a teď, k tomuto pochopení. Krásné dny Petra